Güç

Güç

Klasik Tarot destesinde yer alan Güç kartında beyazlar giymiş bir kadın, iri yapıda, yeleleri gür bir aslanı eğitmiş, adeta evcil bir hayvanmış gibi aslanın başını tutar... En güçlü hayvanlardan biri, fiziksel olarak daha güçsüz olan bir kadının yanında bir kedi gibi usulca durur. Güç, ancak bu kadar etkili bir şekilde resmedilebilir diye düşündürüyor adeta, öyle değil mi?

Kadının başında sonsuzluk işareti sanki bir hale gibi... Belli ki bu güç ona Sonsuz İrade tarafından verilmiş. Açılımınızda Güç kartı varsa işte tam da böyle bir güç elde edeceksiniz anlamı taşır. Bu güç belki korktuğunuz birine, belki bir duruma veya bir şeye karşı size gelecektir.

Kart, ayrıca kontrolünüz dışında olan bir duruma karşı kontrolü ele geçireceğiniz, özgüveninizin artacağı, daha cesur hissedeceğiniz ve içinizi huzurla kaplayacak anların yakında olduğuna işaret eder. Bir aslanı ehlileştirmek nasıl ki zaman alıyorsa, siz de zamanla elde edeceğiniz ve insanlarda size karşı takdir uyandıracak bir başarı kazanacaksınız.

Güç kartı aynı zamanda parasal güç elde etmek, maddi sıkıntıların aşılması anlamını da taşır. İlişkilerde daha güçlü olan tarafı simgeler. Ters geldiğinde ise tüm bu durumların tersi yaşanacak demektir. 

Tarot kartları, tam bir açılımda ve odaklanılan niyet doğrultusunda değerlendirildiğinde gerçek anlamlarını verir ve bu anlamlar kartın tekil anlamından farklılık gösterebilir. Bu durumu göz önüne alarak kartların yorumunu değerlendirmenizi öneriyor, güç kartının açılımlarınızda her zaman düz gelmesini diliyorum. 

Detaylı tarot açılımı için sizi Tarot Açılımı sayfamıza bekliyorum.

Tarot Açılımı

Tarotla hayatınızdaki olasılıkları keşfetmeye hazır mısınız?

Tek yapmanız gereken niyetinize odaklanmak ve seçtiğiniz 11 kartı Falizma'ya göndermek...

Icon

Niyetine Odaklan

Tek bir soru ve cümle halinde niyetinizi belirleyin ve ona odaklanın.

Icon

Kartını Seç

Desteden kendinize en yakın hissettiğiniz 11 kartı seçin.

Icon

Niyetini Tekrarla

Açılımınız size ulaşana kadar niyetinize odaklanmaya devam edin.

Choose Us Image
Choose Us Image

Bültene
Kaydolun

Başa Dön
i ş l e n i y o r . . .