Tarot Açılımı

Tarot Açılımına hoş geldiniz! Açılımımızın Falizma’nın güzel enerjisiyle ruhunuza şifa olmasını niyet ediyoruz. Şimdi gözlerinizi kapatın ve niyetinize odaklanın. Ardından tarot destemizden size en yakın gelen 11 kartı seçin ve niyetinizi yazın…

Şimdi gözlerinizi kapatın ve niyetinize odaklanın. Ardından tarot destemizden size en yakın gelen 11 kartı seçin ve niyetinizi yazın...

Tarot açılımı nedir? Tarotta nasıl niyet edilir?

İnsanlığın geleceği öğrenme merakı var olduğundan beri bu merakının peşinde olan insan, değişik yöntemler icat etmiştir. Bu icatlar kültürden kültüre değişiklik gösterirken bu yöntemlerden bazıları zamanla bölgesel boyuttan çıkmış ve küresel çapta bilinir hale gelmiştir. Bunlardan biri olan Tarot da son yıllarda oldukça popüler olmuş, hem bakanlar hem de baktıranlar için küresel çapta ilgi çeken bir akım niteliği kazanmıştır.

 
Tarot fal değil, bir deste açılımıdır.

Tarot, Ortaçağ’ın son yıllarında ortaya çıkan 78 karttan oluşan bir destedir. Tarot, ilk olarak oyun amaçlı kullanılsa da ilerleyen zamanlarda bilinçaltı okuması ve terapi amaçlı kullanılır hale gelmiştir. Her ne kadar günümüzde fal veya kehanet adı verilse de Tarot fal değil, evrensel enerjinin bakanın enerjisi ile bütünleştiği ve baktıranın bilinçaltı ile birlikte kişisel gelişimine katkı sağlayan bir deste açılımıdır. 22 adet büyük arkana, 56 adet küçük arkanadan oluşan bu deste evrendeki çekim yasasının çalışma prensibinin kullanıldığı ilk somut icattır diyebiliriz. Büyük arkanalar evrensel ve kadersel boyutta mesajlar verirken küçük arkanalar fani dünya ve insanın bilinçaltındaki boyuttan mesajlar taşır.

Tarot kartları bize, kişinin olasılıklarına ve bu olasılıklarla nasıl en iyi şekilde baş edebileceğine dair anlamlı mesajlar verir. Karta gönderilen enerjilerin çekim yasası ile bütünleşerek o kişiye ait olasılıkların desteden çekilmesi gerçekleşir ve tarot açılımı geleceğe dair de güzel/hayırlı bir eylem yapmak için sahip olunması gereken erdemlerin altını çizer. Eski çağlardan beri terapi olarak nitelendirilmesinin sebebi de budur. 

 
Tarottan sonra sen, eski sen olamazsın; olmamalısın!

Tarot açılımında çekim yasasının doğru işlemesi için niyet çok önemlidir. Niyetinizi basit ve tek bir soru veya cümle halinde belirtmeniz gerekir. Her genel bir soru için farklı bir tarot açılımı yapmak gerekir. Bu durum mesajların net alınabilmesi ve kafa karıştırıcı sonuçların çıkmaması açısından önemlidir. Niyetinize yoğunlaşmanız için sürekli kafanızda niyet cümlenizi tekrar etmeli; eğer bir kişiyle alakalı açılım yaptırıyorsanız o kişinin adını aklınızdan tekrar geçirmeli, hatta yüzünü gözünüzün önüne getirmelisiniz. Fotoğrafına bakarak da bu enerjisel yoğunlaşmayı sağlayabilirsiniz. Tarot kartlarınızı seçerken ve açılımınızı gönderdikten sonra Falizma, açılım okumasını size gönderene kadar bu ritüeli yapmanız, açılımınızın şeffaf olması açısından fayda sağlayacaktır. 

Ne demiştik? Tarot, evrensel enerjinin çarkını döndüren çekim yasası ile çalışır. Bir diğer önemli nokta ise bu döngünün sağlanması için sizin enerjiniz kadar Tarot açılımı yapan kişinin de enerjisi çok önemlidir. Terapi niteliğinde olan Tarot terapist özelliği taşıyan, iyi niyetli, pozitif enerjili, temiz kalpli, duru görüsü olan ellerde muhteşem bir evrensel köprü ortaya çıkarır. İşte Falizma bunun için sizlerle! Açılımınızın Falizma’nın güzel enerjisiyle ruhunuza şifa kaynağı olmasını niyetliyoruz ve tarot açılımınızı sabırsızlıkla bekliyoruz!

Bültene
Kaydolun

Başa Dön
i ş l e n i y o r . . .